top of page
Image-place-SQ.png
3B59C97E-48D1-4916-A874-8937DB0DE731.JPG

İlke Gürer Kimdir ?

Bir kış günü, İstanbul’da, kocaman bir ailenin üyesi olarak hayata merhaba dedim. Bolca komşuculuk ve sokaklarda oynayarak geçirilen bir çocukluktan sonra Haydarpaşa Anadolu Lisesi’nde ardından İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde okudum. Çok severek ve isteyerek okuduğum bu bölümden diplomat olarak hayata atılmak istediysem de rüzgarlar başka yönlere esti ve kendimi bilişim sektörünün önde gelen bir firmasında çalışırken buldum. 16 yıl boyunca yerli ve yabancı kurumsal firmalarda başarıyla ve keyifle satış yöneticiliği yaptım. Zaman içinde evlilik, ilk annelik ardından ikinci annelik ile birlikte “tam zamanlı kurumsal iş” mizacım ve hayallerim için çok zorlayıcı olmaya başlamıştı. “Başka bir hayat mümkün” diyerek kurumsal hayat ile yollarımızı ayırdık.

Hayalim olan Yaratıcı Drama liderliği eğitimini alıp o alanda çalışmalara başladım. Ardından sırasıyla Profesyonel Koçluk eğitimi, Kahkaha Yogası Eğitimi, Çocuklar ve Topluluklarla Felsefe eğitimlerini tamamladım. İkinci üniversite olarak İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünü bitirdim.

Son 5 yıldır, çocuklar ve yetişkinlerle kişisel gelişim alanında eğitmen olarak çalışmaktayım. Okullar da yaratıcı drama öğretmenliği yapmaktayım. Ayrıca kurumlar için eğitimler ve atölyeler vermekteyim. Aile çocuk ve yetişkin kamplarında eğitmenlik ve eğitim planlama görevlerim bulunmaktadır.

Meraklı, öğrenmeye açık ve istekli, okumayı ve doğada olmayı çok seven, oyunu yaşamın bir parçası olarak kabul eden ve uygulayan, hayalleri hiç bitmeyen biri olarak hedefim, kendini tanıyan, fark eden, kendini geliştirmek isteyen büyük küçük tüm insanlara edindiğim bilgi ve deneyimlerimi sunabilmek. Alet çantamdaki drama, felsefe, koçluk ve kahkaha ile “ben de varım” diyen bireyler ve kurumlara dokunabilmeyi amaçlıyorum.

bottom of page